SEMINAR
25 maart 2023
9:00 – 16:00 uur
Van der Valk Houten (Utrecht)
Spreker:
Meer informatie volgt.
Kanker en de rol van vasten: de rol van voeding en vasten tijdens de behandeling
Tijdens dit live seminar gaan we in op de rol van voeding en vasten tijdens de behandeling van kanker. Tumoren zijn, net zoals alle andere cellen, afhankelijk van voedingsstoffen voor hun energiehuishouding en celdeling. Alle klassieke behandelingen zijn gebaseerd op het ‘kill the cancer’ principe, en weinig tot geen aandacht gaat uit naar de micro-omgeving die de groei en het ontstaan van de tumor mogelijk maakt. Tumoren ontstaan namelijk altijd in een zuur milieu. Zuurstoftekort is kenmerkend voor een zuur milieu en bevordert niet alleen de wijze van energieproductie maar mogelijks ook de uitzaaiing van tumoren.
Ondanks dat de micro-omgeving via vele wegen beïnvloedbaar is, zoals bijvoorbeeld via het microbioom of de voeding, wordt hierover weinig tot niet gesproken. We gaan in dit seminar in op diverse voedingsfactoren die de micro-omgeving kunnen beïnvloeden: rood vlees, ketogeen dieet, whey proteïnen, omega vetzuren, suikers (onder meer fructose) en aminozuren, én de rol van (intermittent) vasten. Belangrijk daarbij is kennis over de groei van tumoren en hun energie huishouding. Tenslotte wordt ook ingegaan op factoren zoals autofagie, de rol van exosomen en van insuline. Uiteraard brengen we ook interessante toepassingen voor therapie.
Spreker
Spreker volgt
Aanmelden met verschillende soorten tickets
Live seminar
Live seminar
zaterdag 25 maart 2023
Inclusief lunch, full-color syllabus, koffie, thee, water, fruit en snacks
Ticketprijs € 99,- per persoon
Aanbieding jaarticket
Live seminars
2023
Wil je geen live seminars in 2023 missen? We bieden een jaarticket met korting
Ticketprijs € 267,- per persoon
Online programma accreditatiepunten
Bij deelname aan een live seminar van ReThink, verstrekken wij na afloop een certificaat. ReThink vraagt accreditatie aan bij veel beroepsvereniging(en) en koepelorganisatie(s), zoals: AVIG, MBOG, NOAG, NVKH, KTNO, VBAG, NVST, VVET, FAGT, BATC, NVVM, VNRT, CAT, NVVT en LVNT, NWP en Zhong.
Dit seminar worden georganiseerd door ReThink Foundation en wordt gesponsord door Nutriphyt en Nutalis (Logic of Nature).
Zaterdag
25 maart 2023
Van der Valk Houten
Hoofdveste 25
3992 DH Houten

